Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Каде се наоѓа вашата фабрика?

Нашите фабрики се наоѓаат во Weifang Сити, провинцијата Шандонг, Кина. Познатиот хемикалии indutry област во Шандонг, Кина

Дали имате количина минимална цел?

Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен Минимум цел количество. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да проверете го нашиот веб-сајт

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?
 30% ТТ однапред, 70% ТТ биланс против копија на сите документи normally.For други услови за плаќање, зависи од нашите преговори.
Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија за адреса и решавање на сите прашања на клиентите на задоволството на секого

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извоз пакување. Ние, исто така се користи специјализирана за пакување опасност за опасни материи и потврдени ладна шпедитерите за температурно осетливи предмети за складирање. Специјалист за пакување и не-стандардни барања за пакување можат да го направат дополнителни трошоци.

Како го гарантира квалитетот?

1. Ние го контролираме секој чекор од производството, а не само процес на производството, и готови производи, гарантира на секој чекор во контрола за да се сретне standard.2.We поддршка на нашите клиенти да се тест од страна на трети лица (SGS итн) по добиваат нашите производи, ние сме одговорен за секој unconformable проблем да спецификација.

Сакаат да работат со САД?